Dekarbonizace vodíkem

Dekarbonizace pomocí vodíku je relativně mladá technologie, která odstraňuje nánosy usazenin ve spalovací a výfukové části motoru. Jedná se o přirozenou cestu, jak se nechtěných sazí v motoru zbavit.

Jak proces dekarbonizace funguje

Přidáním vodíku do spalování dochází k navýšení teploty a postupné sublimaci (přeměně z pevného skupenství v plyn) usazenin ve spalovací komoře (koncovky vstřiků, sedla ventilů, pístní kroužky, žhavící a zapalovací svíčky) a výfukovém systému (turbodmychadlo, DPF filtr, lambda sondy, katalyzátor). Jelikož usazeniny odchází z motoru ve formě plynu, nehrozí ucpání součástek a dekarbonizace je tak naprosto bezpečná. Nedochází ani k zanášení oleje nebo filtrů a není je tedy nutné po samotném zákroku měnit.

Nejen nižší spotřeba

Díky odstranění usazenin fungují jednotlivé části motoru opět správně, díky čemuž majitelé vozidel zaznamenávají nižší hlučnost motoru, sníženou spotřebu, lepší akceleraci atd. Zlepšuje se tak celková funkce motoru a prodlužuje se jeho životnost.

Oranžově označená místa jsou pobočky Carbon Cleaner. Modrá jsou výjezdní místa, kde zajišťují čištění určité pobočky individuálně, dle zájmu v dané lokalitě.

S čím vám pomůžeme

Máte zájem o dekarbonizaci vodíkem? Napište nám, určitě se domluvíme