Blog - dekarbonizace vodíkem

Sekundární efekty dekarbonizace motoru vodíkem

Karbon je tak trochu pohromou moderních spalovacích agregátů. Týká se hlavně motoru přímovstřikových, které neposkytují palivu dostatek času pro smíchání se vzduchem a odpaření. Dekarbonizace pomůže nejen čistotě ventilů.

Dekarbonizace CNG/LPG aut

Karbon v motoru vzniká nedokonalým spalováním benzínu nebo nafty. Jenže jak je to u pohonu na LPG nebo CNG? Je i zde třeba dekarbonizace pro snížení rizika poruchy?

Vstřikovače a dekarbonizace

Moderní motory umějí podávat vysoké výkony při malém objemu. Jenže nese to s sebou i některé neduhy, kterým se konstruktéři svázaní emisními předpisy nemohou vyhnout. Jedním z nich je problematické přímé vstřikování paliva.

Nejčastější mýty a omyly ohledně dekarbonizace

Moderní motory mají tendence se zanášet karbonem, platí to zejména pro ty, které jsou provozované na kratších trasách, tedy ve stavu, kdy nejsou zcela ohřáté. Na karbon platí vodík, kolem tohoto způsobu dekarbonizace však koluje hned několik omylů, které bychom rádi vyvrátili.

Dekarbonizace a filtr pevných částic (DPF)

DPF filtr je jednou z nejdražších komponent v autě. Jeho cena se pohybuje zhruba od 11 tisíc korun, ale velmi snadno může překročit i 70 tisíc. Životnost filtru pevných částic má svůj limit, pomocí dekarbonizace ji však zvládneme prodloužit.

Jak často provádět dekarbonizaci

Dekarbonizace řeší problém s usazeninami, které v moderních motorech velmi ochotně a rády vznikají. Jenže jak často proces opakovat, aby to mělo smysl?

Dekarbonizace naftového motoru

Vznětové agregáty mají navrch obvykle ve spotřebě, nicméně spolehlivostí a jednoduchostí údržby se jen málokdy mohou těm zážehovým rovnat. Bohužel, i „nafťáky“ trápí karbonové usazeniny.

Dekarbonizace benzinového motoru

Dnešní benzinové motory jsou obzvláště náchylné ke karbonování. Je to dáno řadou konstrukčních řešení, která mají pozitivní vliv na emise, nicméně životnosti agregátu zrovna nepřidají.

Jak funguje dekarbonizace vodíkem

Ohledně dekarbonizace vodíkem panuje mnoho nejasností. Abychom do toho vnesli trochu světla, obrátili jsme se přímo na výrobce dekarbonizačního přístroje, který používáme.

Jak funguje přístroj na dekarbonizaci vodíkem?

Při dekarbonizaci vodíkem se do motoru vpouští společně se vzduchem i vodík. Jenže kde vodík vezmeme?

Emise: Škoda Fabia

Recenze zákazníka s vozidlem Škoda Fabia, které mělo najeto 252 tis. kilometrů, včetně doložení protokolu před a po dekarbonizaci.

Emise: Jeep Grand Cherokee

Recenze zákazníka s vozidlem Jeep Grand Cherokee, které mělo najeto 206 tis. kilometrů, včetně doložení protokolu před a po dekarbonizaci.